Whatsapp Geri Adım Attı CNN Türk

Whatsapp geri adım attı mı?

0 550

Whatsapp geri adım attı cnn türk, şeklinde yapılan aramalar ile kullanıcıların çoğu bu bilgiyi doğrulatmaya çalıştı. Ancak CNN Türk haberde herhangi bir kaynak belirtmedi. Hiç bir uluslararası ajans veya şirketin kendisi de henüz bu bilgiyi doğrulamış değil. Herkesin merakla beklediği bilgiyi sizler için araştırdık.

WhatsApp gizlilik politikasını değiştirme kararı sonrası on milyondan fazla kullanıcının 2 gün içinde uygulamayı sildikleri marketlerden gözlemlendi. Diğer taraftan Türkiye’nin mesajlaşma uygulaması BİP’te kullanıcılarına teşekkür ederek gün içerisinde 2 milyondan fazla kişinin uygulamayı indirdiğini açıkladı.

Türkiye’de WhatsApp sonrası en çok kullanılan uygulama Telegram tarafında da çok hareketli saatler yaşanıyor. Telegram yaptığı paylaşımla WhatsApp’a göndermede bulundu. Ünlü cenaze klibinin üzerine WhatsApp sözleşmesini ekleyerek paylaşan Telegram kullanıcılar tarafından ciddi oranda sempati kazandı.

İnternette konuyla ilgili binlerce caps paylaşıldı ve günün en çok konuşulan konusu oldu. 2021 yılına girdiğimiz hafta ülkemizde en çok konuşulan konuların başında WhatsApp gizlilik sözleşmesi ve Yağmur yağmaması oldu. Yağmur bugün yurt genelinde kendisini gösterirken CNN Türk’ün geri adım attığını iddia ettiği WhatsApp henüz resmi bir açıklama da bulunmadı.

SpaceX CEO’su ve dünyanın en zengin adamı unvanını yeni elde eden Elon Mask attığı tweet ile WhatsApp’a alternatif Signal uygulamasını önermişti. Kısa sürede büyük ilgi çeken tweet hiç ilgisi olmayan Signal adından bir şirketin hisselerini %500’ün üzerinde uçurdu. Ancak gerçek sonra anlaşıldı ki Elon Mask bahsettiği bir mesajlaşma uygulaması. Signal aslında WhatsApp’ı yazan ve daha sonra Facebook’a satan ekibin açık kaynak kodlu olarak 2010 yılında hayata geçirdikleri bir uygulama ancak son haline 2018 yılında gelmiş. Uygulama açık kaynak kodlu olması nedeniyle önemli ölçüde ilgi görüyor.

Whatsapp Geri Adım Attı CNN Türk şeklinde çıkan haberleri bir çok web sitesi yalanlamaya başladı. Özellikle dijital dünyanın önemli haber sitelerinden Webtekno’da haberi yalanladı. Bu aşamada CNN Türk’ün bir açıklama yapması bekleniyor. Eğer haber doğru ise açıklamanın kaynağını da belirtmesinde yarar var.

WhatsApp Geri Adım Attı iddiası Doğru mu?

WhatsApp Haberleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.