Apple Watch Series 4 Türkiye’de

0 3

Apple yeni çıkardığı akıllı saati Apple Watch Series 4 modeli,  bugünden itibaren Türkiye’de satışa sunuldu. İşte bu yeni saatin tüm özellikleri ve Türkiye’deki fiyatları…

Yeni saat ile birlikte ekranın da büyümesi daha kolay bir kullanım sağlamaktadır. Saatte 64 bitlik çift çekirdekli S4 işlemcisi yer alıyor. Bu durum ise öncül modeline göre 2 kat performans anlamına geliyor. Ayrıca ivmeölçer ve jiroskop özellikleri de bulunmaktadır.

Saatin yenilenen ara yüzü ile ekranda aynı anda daha fazla bilgi görüntülenebiliyor. Bu yeni modele elektrokardiyogram(EKG) ölçümü yapan bir sensör de eklenmiştir. Kalp ritminiz de herhangi bir düzensizlik olduğunda bu durumu algılayarak size bilgi vermektedir. Ayrıca yere düştüğünüz zaman size bir uyarı verecek, cevap alınamadığında ise önceden belirlediğiniz kişilere acil durum olarak bildirilecek.

Saat 50 metreye kadar suya dayanabilmektedir. Saatin pil ömrü ise 18 saate kadar sürebiliyor. Amerika fiyatı 399 dolar iken ülkemizde ise 3500 TL fiyatı ile satışa sunulmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.