Slime Nedir? Nasıl Yapılır?

0 64

Son zamanlarda trend haline gelen, oldukça eğlenceli, oynaması zevkli olan slime, gençler ve yetişkinlerin aklında olan “Slime nasıl yapılır ?” soruların yanıtını sizler için bulduk ve derledik.

Malzemeler

  • 1/2 su bardağı tutkal
  • 1/2 su bardağı sıcak su
  • Gıda boyası (isteğe bağlı)
  • 1 yemek kaşığı boraks tozu (ya da deterjan, sabun)

Yapılışı

İlk olarak 1 yemek kaşığı boraks(veya deterjan, sabun) 1 su bardağı sıcak suyun içine döküp karıştırın. Deterjan veya boraks tozunu iyice eriyene kadar karıştırmanız gerekiyor.

Karıştırma işlemi bittikten sonra bir kavanoza yarım su bardağı tutkal dökerek sıcak su ile karıştırın. Bu işlemin sonucunda sulu bir yapışkan elde edersiniz.

Tercihe bağlı olarak üzerine sulu boya veya sim gibi süslemeler ekleyip daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz. Hazırladığınız boraks/deterjan karışımını tutkal karışımı ile iyice birbirine girecek şekilde karıştırın.

Karıştırma işlemi bittikten sonra 30 dakika beklettikten sona slime hazır ve kullanılabilir hale geliyor. Eğer hazırladığınız slime katı olduysa üzerine sıcak su ekleyerek karıştırabilirsiniz. Eğer ki slime fazla sıvı olduysa karışıma biraz daha boraks/deterjan ekleyip karıştırınız.

İyi eğlenceler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.