Kilo Almadan Tok Tutan Gıdalar

0 2

Sıkı diyetler genel olarak uzun süre aç kalmayı ve yanlış beslenmeyi tetikler. Bu da sıklıkla istenilen kiloya ulaşamama, verilen kiloların geri kazanılması ve kas kaybı gibi ciddi problemleri doğurur. Hem tok tutan hem de kilo aldırmayan besinleri sizler için derledik…

Elma

Büyük bir elma yaklaşık olarak 220 gram gelir ve içerisinde 5 gram lif bulunur. Sadece 116 kalori olan elma ara öğünlerinizde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir meyvedir.

Havuç

Büyük bir havuçta yaklaşık olarak 2 gram lif bulunur. İçerdiği B ve C vitamini sindirim sistemi için oldukça önemlidir.

Yulaf

Bir kase yulaf ezmesinde 16 gram lif, 26 gram protein, yüksek oranda demir, magnezyum ve kalsiyum vardır. Protein yönünden zengin olması tokluk hissini sağlar ve içerisindeki lif sayesinde sindirimi de kolaylaştırır.

Avokado

100 gram avokadonun içerdiği 7 gram lif 2 gram protein bulunmaktadır. B ve C vitamini yönünden çok zengin bir meyvedir. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinde kolaylık çiğ veya pişirerek de yiyebilirsiniz.

Brokoli

100 gram brokolide 2.8 gram protein, 2.6 gram lif ve yüksek oranda C vitamini bulunmaktadır. Düşük kalorili olması ve içerdiği protein seviyesi diyet yapanlar için ideal bir sebzedir.

Armut

Büyük bir armutta 7 gram lif bulunmaktadır. 131 kalorili olan armut hem tatlı isteğinizi bastırır hem de açlık hissinizi en aza indirir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.