Çam Fıstığının Faydaları

0 13

Düşük Kolesterol

Çam fıstığı yararları kolesterolü azaltma ile başlamaktadır. 2014 yılında yapılan bir çalışmada, metabolik sendromlu kadınların, çam fıstığı da dahil olmak üzere altı haftalık fındık tüketiminden sonra kolesterol düzeyinde azalma görülmüştür.

Kilonun Korunması

Aslında araştırmacılar düzenli olarak çam fıstığı yiyenlerin daha düşük bir ortalama ağırlığa, daha küçük ağırlık çevresine ve daha düşük bir insülin direncine sahip olduklarını bulmuşlardır. Ek olarak, çam fıstığı beslenmesi iyi bir lif, E vitamini, kalsiyum, magnezyum ve potasyum dozu içerir, bunların hepsi daha sağlıklı bir diyetle toparlanılır ve kilo verme hedeflerine yardımcı olur.

Düşük Kan Basıncı

Çam fıstığı yüksek derecede magnezyum içermesi nedeniyle kan basıncını düşürmeye yardımcı olmaktadır.

Kemik Sağlığı

Birçok insan süt içmenin kemiklere iyi geleceğini düşünür. Ancak pastörizasyondan sonra süt asidik hale gelir. Ve bu işe yaramaz. Bu nedenle çam fıstığı gibi K vitamini içeren besinleri araştırmalısınız.

Belirli Kanser Türlerinin Daha Düşük Riski

Çam fıstığı içindeki magnezyum da kanser riskini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Tek bir çam fıstığı porsiyonu, önerilen günlük magnezyum alımının yüzde 18’ini sunmaktadır ve magnezyumdan yüksek diyetler, birkaç kanser türünü aza indirir.

Göz Sağlığı

Lahanada olduğu gibi çam fıstığı da “göz vitamini” adı verilen önemli miktarda lutein içerir. Vücudunuz kendi başına lutein üretemez, ancak yiyeceğiniz besinlerden alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.