Koç Finans Taşıt Kredisi

0 555

Koç Finans Taşıt Kredisi

Koç finans taşıt kredisi hesaplaması yaparken bütçenizi aşmayacak kredi seçeneklerini değerlendirmeniz gerekiyor. Yeni araç almak isteyen vatandaşlar bankaların uygulamış olduğu krediler dışında, araç satışı yapan firmalardan kredi almaları daha da kolaylaştı. Kredi siciliniz temiz ve daha önce herhangi bir yasal takibe girmediyseniz taşıt kredisi almanız daha da kolay olacaktır. Araç kredisi çektiğiniz zaman taksit sayınız bitene kadar arabanız rehin durumda kalır ve son taksit ödenene kadar rehin durumundan kaldırmanız mümkün olmayacaktır.

Koç Finans Taşıt Kredisi bu konuda kredi çekmek isteyen vatandaşlara fazla olanak sağlıyor. Koç Finans sadece konut kredisi ve sigortacılık faaliyetleri değil, araç kredisi olanakları da sağlıyor. Başvuruda bulunmanız için hazırlamanız gereken bazı evraklar vardır. Bütün hepsini hazır hale getirdiğiniz de krediye başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi ödemelerinizde zorluk yaşarsanız bazı bankalar genellikle yapılandırma da sizlere yardımcı olabiliyor.

Ancak özel firmalardan kullandığınız krediler de bu mümkün olmayabiliyor. Böyle bir durumda müşteri temsilcisini arayarak kredi erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Eğer ödeme zorluklarınız devam ediyor ise belli bir süre geçtikten sonra ödeme yapmazsanız finans firmaları aracınıza el koyacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için en başından ödeme planınızı iyi hazırlamanız gerekiyor.

Koç Finans Taşıt Kredisi Kullanma Şartları

  • 18 ve 65 yaş aralığında olmak
  • Kredi sicilinin temiz olması
  • Nüfus cüzdanı
  • İkamet belgesi
  • Araç Ruhsat fotokopisi
  • Gelir Belgesi ve maaş bordronuzu da göstermeniz gerekiyor.
  • Emekli ise emekli maaş bordrosu

Koç Finans Kredisiyle İstediğim Araçlar Alınır Mı?

Türkiye’de satılan bütün araçlar üzerinden kredi başvurunda bulunabilirsiniz. Bunlar, Kia, Honda, Nissan, Ford, Fiat, Hyundai, Opel, Peugeot, Citroen gibi araçlardır.

Araç Kredisi Faiz Oranları

Araç kredi faiz oranları bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor. Ancak 2019 yılında Koç Finans faiz oranları 2.29 oranındadır. 60 aya kadar kredi çekmeniz mümkündür. Faiz oranları herhangi bir değişiklik göstermiyor.

Araç kredisi hesaplaması yaparken kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası yaptırmanızı gerektiğini unutmayın. Hesaplama yaparken bunları da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Koç finans taşıt kredisi ile alakalı bilmeniz gereken tüm bilgileri sizinle paylaştık. Merak ettiklerinizi bu makale altında yorum yaparak sorabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.