Sivilce Şişliği Nasıl Geçer?

0 33

Çok sık karşılaşılan bu cilt sorunu nasıl geçer? Özellikle genç yaştaki, ergenlik dönemindeki insanlarda bu cilt sorunu psikolojik rahatsızlıklara kadar gitmektedir. Yüzde şişlik, iz bırakan cilt sorunu nasıl geçer?

Ergenlik döneminde başlayan sivilce sorunu birçok insanın sorunu hale gelmeye başladı. Bu sorunu ergenlik döneminden sonra yaşayan bazı insanlar çözüm yollarını araştırıyor.

Buz: Eğer sivilceniz kırmızı veya dokunduğunuzda ağrı yapıyorsa üstüne buz koyup masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Geçici olarak şişkinliğini alabilirsiniz.

Poşet Çay: Poşet çayı, özellikle siyah çay, bir dakika kadar ılık bir suda beklettikten sonra suyunu sıkıp şiş olan sivilcenizin üstüne koyabilirsiniz.

Aspirin Macunu: Aspirin içerisinden salisik asit içerdiğinden dolayı kızarıklık ve şişkinliği alma gibi bir özelliği vardır.

Diş Macunu: Yüzünüzü tahriş etmeyecek bir şekilde sadece sivilcenin üstüne sürünüz. Şiş olan sivilcenizi şişliğini indirecektir.

Kil Maskesi: Cildin nemini alan kil maskesi hem iltihabı tedavi etmek için hem de sivilce şişliğini almak içinde kullanılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.