Fayev Şikayet

Fayev Şikayet

0 1.707

Fayev Şikayet adıyla internette çeşitli kişiler tarafından yoğun bir saldırı ve şikayet sitelerin de yorumlar yapılmaktadır. fayevsikayet.com diye suç öğeleri barındıran bir web sitesi kurularak bir kişi ve firma hakkında çeşitli hukuki belge ve iddialar yayınlanmış ve kamuoyu oluşturmaya çalışılmıştır. İşin Doğrusu olarak gerek borçlar kanunu gerek Kişisel verilerin korunması kanununa göre hukuka uygun olmayan içeriklerin yayınlandığı bu web sitesinin tamamen yıpratma ve saldırı amaçlı açıldığı kolaylıkla anlaşılmaktadır. Bir firma ile sorun yaşamış ve mağdur olmuş kişilerin hikayelerinin ve belgelerinin paylaşıldığı sitede ki içeriklerin internette yayınlanması suçtur. Borçlar Kanunu ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu açıktır. Bunlar mahkemeye konu mevzulardır ve muhtemelen içeriği üretenlerin kanun yerine interneti bu anlamda mahkeme yerine koymaya çalıştıkları anlaşılmaktadır. Sizler için firmadan tarafımıza gönderilen açıklamayı yayınlamayı uygun gördük. İddia sahiplerinin mahkeme sonrası kararı bizle paylaşmaları halinde onlarında cevabı yayınlanabilir. Ancak biz mahkeme olmadığımız için ancak konu hakkında bilgilendirme yapabiliriz. İşte bu amaçla firmanın tarafımıza gönderdiği açıklamayı sizin için paylaşıyoruz.

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

FAYEV Donatılı Panel Betonarme Konut üretim sistemleri konusunda ülkemizde sistem geliştirici özelliği ile öncü ve seçkin bir kurumdur. Teknik ofis kapasitemiz mimari, teknik ve üretim kapsamında Avrupalı üreticiler de dahil rakipsiz konumdadır.

Son dönemde, çeşitli dijital platformlarda markamız hakkında (fayev şikayet adıyla) asılsız iddialar dolaşmaktadır. Markamızın itibarını hedef alan ve dijital şantaj olarak tanımlanabilecek bu saldırılar art niyetli şekilde maddi menfaat elde etmeye yönelik bir tutumun neticesidir.

Söz konusu şantajlar ile ilgili yasal yollara başvurulmuş, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına kamu davası açılması talebi iletilmiştir. Yönetim Kurulu Başkanımız ve Kurumumuz hakkındaki çirkin iftira ve hakaretlerinden dolayı çeşitli maddi ve manevi tazminat davaları açılmıştır.

Kurumumuz bu şantajlara asla boyun eğmeyecek, yılların tecrübe ve birikimi olarak oluşan kapasitesini art niyetli insanlara teslim etmeyecektir. Haklı ve mağdur olduğumuz bu durumda Kesinlikle bir kuruş dahi ödeme yapılmayacak, dava sonuçları beklenecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur….

FAYEV

Fayev Şikayet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.