Kışın Vazgeçilmezi Kestanenin Fiyatı

0 25

Kış aylarının vazgeçilmez sokak lezzetlerinden biri olan kestane kebabın fiyatı arttı. Seyyar satıcıların sattığı kestanenin kilosu 80 liranın üzerine çıktı. 150 gramı 10 liraya satılan kestanenin tanesi 1 liraya denk geliyor.

Kış aylarında fazlaca tüketilen kestane, çarşı ve caddelerde tezgahlarda yerini almaya başladı. Satıcılar, 150 gram kestanenin fiyatının 10 lira olduğunu belirtirken, pahalı bulanların almaktan vazgeçtiğini ya da tadımlık aldığını söyledi.

“TADIMLIK ALIYORLAR”

Müşterilerin 10 liralık kestane alacakken, 5 liralık aldığını dile getiren Arık, “En azından tadımlık olarak alıyorlar. Pişmiş kestanenin kilosu 80 lira, çiğ kestane ise yaklaşık 30 liradan satılıyor. Yabancı turistler genelde fiyatını sormadan alıyor ama fiyatlar bizim insanımızı etkiliyor” dedi.

Kebap kestanenin Bursalılar için vazgeçilmez olduğunu belirten kent sakinlerinden Sebahattin Kurdes, “Canımız isteyince mecburen alıyoruz. Eskiden kiloyla alıp, çocuklarımıza götürüyorduk ama şimdi tane tane alıyoruz. 5 liralık alıyoruz, 5 tane veriyorlar” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.